PALA FINSKA BiH blizu Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je gotovo obezbijedila plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine. U četvrtom kolu ekipa Bilala Šumana je savladala Finsku 31:19, te došla do 6 bodova.

FOTO MAURI RATILAINEN/ EPA

Gosti su samo na startu uspjeli da pariraju reprezentaciji BIH. Sjajni Senjamin Burić je svojim odbrana donio prednost domaćem timu, koji je zatim samo čuvao razliku. Na odmor se otišlo sa prednošću 16:10 uz četiri gola Nikole Prce.

U nastavku se raspucao Dino Hamidović, pa je BiH otišla na dvocifrenu prednost i nakon toga su rutinski sačuvali razliku. Selektor Bilal Šuman je zatim dosta mijenjao i probao neke kombinacije, pa su šansu dobili i rukometaši sa manjom minutažom.

U pobjedničkom timu Hamidović je imao 6 golova, dok je Dejan Malinović dodao 5. Burić je završio meč sa 10 odbrana.

U narednom kolu BiH dočekuje Bjelorusiju 12. juna i osvajanjem barem boda potvrdila bi plasman na Evropsko prvenstvo.

Plasman: Češka 6, BiH 6, Bjelorusija 4, Finska 0.