PAO JE ŠAMPION Denver bez Jokića preživio trojke za pobjedu Ratnika (VIDEO)

Košarkaši Denvera ostvarili su vrlo važnu pobjedu nad aktuelnim šampionom NBA lige Golden Stejt Voriorsima (112:110) i stigli na korak od ozvaničenja prve pozicije zapadne konferencije.

Džamal Marej

Nagetsima je sada potrebna još samo jedna pobjeda, a ujedno su natjerali Voriorse na nastavak žestoke borbe za plej-of.

Ponovo su izabranici Majka Melouna bili bez Nikole Jokića, dok su na drugoj strani Ratnici bili skoro pa kompletni.

Majkl Porter mlađi postigao je 29 poena uz 11 skokova, dok se istakao i Džamal Marej sa tri poena manje, ali i osam asistencija. Obojica su imali odličan šut iz igre, a Brus Braun sada već standardno sjajno je doprinio sa klupe, piše Sportal.

Iako se ponovo mučio šuterski, Eron Gordon odigrao je vrlo bitnu ulogu u ovoj pobjedi pošto je bio blizu tripl-dabla, pa je tako uz 13 poena i deset skokova zabilježio i sedam asistencija.

Iako su gostujući igrači imali 15 poena prednosti nakon nekoliko uvodnih minuta druge četvrtine, istu je Denver završio serijom i sa samo tri poena zaostatka otišao na pauzu. Tamo se serija Nagetsa nastavlja, a nakon nešto dužeg odolijevanja Voriorsa domaći su prešli u vođstvo.

Imali su +11 na nešto manje od četiri minuta Nagetsi, ali su od tada do kraja susreta postigli samo jedan koš. Prednost se topila iz minuta u minut iako ni Golden Stejt nije blistao, pa tako Ratnici na 20 sekundi prije kraja trojkom Kleja Tompsona prilaze na svega -2.

Nakon mrtve lopte, za istu su skakali Kevon Luni i Brus Braun, a Tompson promašio je dvije uzastopne trojke za pobjedu svoje ekipe. Upravo on sa 25 poena bio je najefikasniji u svom timu, dok ga je pratio Stef Kari.

Voriorsi su sada na istom broju poraza kao i Klipersi, Pelikansi i Lejkersi, a do kraja sezone igraju sa Oklahomom, Sakramentom i Portlandom. Sa druge strane, Denveru su preostali mečevi sa Hjustonom, Finiksom, Jutom i Sakramentom, a pored svojih pobjeda potreban im je i bilo kakav poraz Memfisa kako bi i zvanično ovjerili prvu poziciju.