Pao rekord Olivere Jevtić: Beogradski maraton donio i prve šampione

Kenijac Bernard Vambua u muškoj i njegova sunarodnica Lidija Džebiči pobjednici su polumaratona na Beogradskom maratonu.

Beogradski maraton

Džebiči je oborila rekord staze sa vremenom 1:11;30 i nadmašila rezultat Olivere Jevtić 1:11;41 iz 2008. godine.

Stazu dugu 21,095 kilometara Vambua je savladao za 1:04,05. Drugo mjesto osvojio je Marokanac Mohamed El Gazuani sa vremenom 1:04,17, dok je na trećoj poziciji završio još jedan Kenijac Pol Tiongonik sa 1:04,28. Listu prvih pet su upotpunili Kenijac Kimaijo Šedrik sa 1:04,35 i Luis Nijonkuru iz Burundija sa 1:06;11.

Najbolji od srpskih predstavnika bio je Velimir Bojović, koji je osvojio osmo mjesto sa vremenom 1:14;10.

U konkurenciji dama Džebiči je bila ubjedljivo najbrža. Uspjela je da zaustavi štopericu na 1:11;30 i dođe do najboljeg rezultata u istoriji polumaratona u glavnom gradu Srbije.

Drugo mjesto sa 26 sekundi zaostatka osvojila je njena sunarodnica Tereza Omosa, dok se na najnižu stepenicu postolja popela još jedna Kenijka Beatris Čerono sa 1:16;54, piše Sport klub.