(FOTO) PARTIZAN SE SPASIO Crno-bijeli ukrotili Zmajeve, trka za Crvenom zvezdom se nastavlja

FK Partizan ne odustaje od borbe za titulu prvaka Srbije.

samed bazdar

Partizan je u okviru 28. kola nakon velike borbe savladao Voždovac u gostima (3:2) i sada ima jedan bod manje od ljutog rivala Crvene zvezde koji tek treba da igra meč ovog kola.

Ne tako davno Partizan je bio prvi na tabeli, prednost je odbranio remijem na stadionu Rajko Mitić u vječitom derbiju (2:2), ali je nakon toga došlo do preokreta.

U četiri kola nakon derbija su od 12 osvojili samo sedam bodova, a ljuti rival je u seriji pobjeda.

Nije Partizan blistao na „Krovu“, ali su imali prednost nakon prvih 45 minuta i to preko Sameda Baždara. Izjednačenje domaćinu u nastavku meča donio je Mihajlo Nešković iz penala, ali konačan rezultat postavio je Aleksandar Filipović u 74. minutu. Ponovo je Voždovac izjednačio ovaj put preko Žuniora Flemingsa, ali je u nadoknadi pobjedu Partizanu dobio Aranđel Stojković.

Partizan sada na kontu ima 67 bodova, a Crvena zvezda 68 i danas će dočekati IMT.