PARTIZAN LAKO U KUPU Crno bijeli pobijedili Trajal za plasman u osminu finala

Fudbaleri Partizana su u šesnaestini finala Kupa Srbije savladali Trajal - 3:0 (1:0).

Lider na tabeli Superlige Srbije je opravdao ulogu velikog favorita protiv tima koji se nalazi na čelu Srpske lige “Istok”, te tako nastavio niz dobrih rezultata, kako na domaćoj sceni, tako i Evropi.

Gosti iz Kruševca su došli u Humsku sa željom da pruže što jači otpor crno-bijelima, odolevali su sve do 25. minuta, kada je Menig postigao gol, iako su crno-bijeli od početka do kraja bili dominantni.

Partizan je od samog početka utakmice igrao napadački, sa željom da što prije riješi pitanje pobjednika.

Iako je to mogao da učini i dosta ranije, domaći tim je put do mreže pronašao sredinom prvog poluvremena, poslije akcije koju je započeo Lazar Marković, Miloš Jojić je centrirao, a Kvinsi Menig pogodio i tako postao prvi igrač u ovoj sezoni, koji je strijelac u sva tri takmičenja.

Do kraja prvog poluvremena su crno-bijeli izveli čak sedam kornera, Danilo Pantić je pogodio prečku, a Miloš Jojić propustio izglednu priliku, ali nisu mogli do odlaska na odmoru da postignu drugi gol. Jedina šansa na suprotnoj strani, zabilježena je u finišu prvog dijela, kada se Golubović nije najbolje snašao posle kombinacije sa Pavlovićem.

Ono što im nije pošlo za nogom u finišu prvog, crno-beli su uspeli na startu drugog dela. Partizan je došao do brzog gola, pošto je po drugi put na meču Menig u 49. minutu zatresao mrežu.

Ponovo je Marković započeo napad, a onda je proigrao Pantića koji je centrirao i na pravom mjestu pronašao Holanđanina.

U nastavku su crno-bijeli sve držali pod kontrolnom, a gostima nisu davali mnogo prostora, kako bi eventualno zaprijetili. Imao je na isteku jednog sata fudbala u Humskoj Arsić dobru priliku, u situaciji jedan na jedan sa Stevanovićem, ali je golman Partizana zaustavio njegov udarac. Rezultatski je tačku na ovaj duel, iako se mnogo prije toga moglo zaključiti ko će u narednu rundu, stavio Marko Živković.

Partizanov bek je u 67. minutu postigao prvenac poslije dodavanja Saše Zdjelara, za konačnih 3:0.