PARTIZAN NA PRVOM MJESTU Crno-bijeli slavili u Kruševcu i preuzeli lidersku poziciju (FOTO)

Fudbaleri Partizana pobjedom protiv Napretka zasjeli su na prvo mjesto prvenstva Srbije.

U meču 10. kola Partizan je slavio s 2:0 i nakon osam odigranih utakmica ima 22 boda.

U sjajnoj pobjedničkoj seriji su crno-bijeli. Ovo im je sedma pobjeda u nizu i sve je počelo nakon remija sa TSC na startu šampionata.

Partizan je sada lider prvenstva što nije bio veoma dugo i ima dva boda više od TSC-a i četiri od ljutog rivala Crvene zvezde. Mediji u Srbiji prenose da je Partizan prvi nakon 567 dana.

Golove za pobjedu u Kruševcu postigli su Aldo Kalulu u prvom poluvremenu, dok je drugi gol dijeli igrača domaće ekipe Stefan Jovanovića koji je mrežu svog golmana zatresao u 75. minutu meča.

Vidjeli smo dva gola, a mogli smo mnogo više. Obje ekipe su imale dosta prilika, a u promašajima je najviše dominirao upravo Kalulu koji je mogao da postigne mnogo više od jednog gola.

Ipak, navijači mogu da budu zadovoljni novom pobjedom koja je njihovom timu donijelo toliko željenu poziciju lidera na tabeli.

Dodajmo i to da je utakmica u drugom poluvremenu bila na kratko prekinuta jer su navijači Partizana napravili vatrenu stihiju. Poslije svega par minuta nastavljen je meč.