(FOTO) PARTIZAN PREŽIVIO MORAČU Crno-bijeli minijaturama povratnika Ledeja uspjeli da slave u velikom derbiju

Košarkaši Partizana uspjeli su da savladaju Budućnost nakon velike drame u derbiju 25. kola ABA lige u dvorani Morača u Podgorici.

Popović napada Pantera

Crno-bijeli su bili boljim rezultatom 89:83.

Viđena je odlična utakmica vrijedna druge pozicije na tabeli koja donosi prednost domaćeg terena u plej-ofu do finalne serije.

Utakmica je od početka bila ujednačena, i jedna i druga ekipa su se smjenjivale u vođstvu. Prva četvrtina je prošla u borbi pod obručima, ali je onda Partizan počeo da šutira u nenormalnim procentima (8/12 za tri poena u prvom poluvremenu), prije svega Kevin Panter i Džejms Naneli, dok je kod Budućnosti bio izuzetno raspolože Flečer Megi koji je kao i Naneli uspio da pogodi tri trojke. Nakon 20 minuta revolveraškog obračuna rezultat je glasio – 44:44.

Partizan je odlično otvorio i drugo poluvrijeme, zaigrao dosta bolje i na jednoj i na drugoj strani parketa. Doužer je zaigrao odlično i uspio da crno-bijelima olakša život svojoj ekipi uz pomoć večeras odličnih Frenka Kaminskog, kao i Zeka Ledeja koji se vratio u ekipu nakon porodične tragedije.

Posljednjih 10 minuta igre je prošlo u neviđenoj drami. Podgoričani su stalno prilazili Partizanu, pokušavali da preokrenu ali se na kraju pomenuo Zek Ledej koji je sa izuzetno važnim poenima donio crno-bijelima veliku pobjedu.

Najefikasniji u redovima Partizana je bio odlični Zek Ledej sa 22 poena i Kevin Panter sa 17 poena, dok se kod Budućnosti istakao Flečer Megi sa 17 poena.

Partizan će u narednom kolu dočekati Zadar, dok će Budućnost igrati protiv Studentskog Centra.