PARTIZAN PREŽIVIO U SURDULICI Oslabljeni crno-bijeli došli do važnog trijumfa protiv fenjeraša

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Radnika na gostovanju u Surdulici u okviru 22. kola Superlige Srbije.

Znatno oslabljeni crno-bijeli nakon velike borbe savladali su ekipu Radnika rezultatom 2:1

Mnogo problema u napadu imao je Partizan u ovom meču, što je prouzrokovao izostanak najboljeg strijelca lige Mateuša Saldanje, a ni drugi napadač crno-bijelih Nemanja Nikolić nije mogao da nastupi na ovom meču.

Dobro je poznata priča oko Ksandera Severine, pa je Duljaj imao dosta problema da skroji tim.

Nije bilo previše dešavanja u prvih 45 minuta, i jedni i drugi imali su po dvije jako dobre prilike, ali nisu uspjeli da ih iskoriste.

U nastavku Partizan je imao terensku inicijativu, a onda je uslijedio šok. Sudija Milanović pokazao je na bijelu tačku za Radnik, ali je nakon pregledanog snimka preinačio odluku, pa je Radnik opravdano ostao bez penala.

Stezali su crno-bijeli obruč oko gola Surduličana, a heroj crno-bijelih bio je štoper Svetozar Marković koji je nakon centaršuta sjajno skočio i glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže u 70. minutu.

Tačku na i stavio je Samed Baždar u 93. minutu koji je iskoristio veliku grešku Radnika, a talentovani napadač postiže prvi gol u sezoni.

Ipak nije sve bilo gotovo, samo 40 sekundi nakon gola Baždara Vukašin Bogdanović pao je u šesnaestercu Partizana, a sudija Milovanović pokazao je na bijelu tačku. Damir Šovšić bio je siguran sa penala, pa je dao Radniku kakvu takvu nadu za eventualni remi.

Ipak do kraja utakmice ekipa iz Surdulice nije uspjela ozbiljnije da priprijeti Partizanu, pa je meč završen rezultatom 2:1 za Partizan.

Partizan je ovim trijumfom ostao na čelu tabele gdje sada ima četiri boda više od ljutog rivala, Crvene zvezde, ali crveno-bijeli tek treba da odigraju svoj meč.

Radnik je ostao zakovan za dno tabele, a nakon 22 utakmice imaju samo 11 bodova, pa je opstanak sve dalje.