PARTIZAN SILOVIT U ZAGREBU Crno-bijeli pogađali iz svih pozicija u "Draženovom domu"

Košarkaši Partizana pobijedili su Cibonu rezultatom 83:59 u utakmici 18. kola regionalne ABA lige, a nakon ovog trijumfa crno-bijeli su gotovo sigurno obezbijedili plasman u plej-of.

Poslije manje od tri minute igre na otvaranju utakmice Partizan je imao prednost od 10:2, međutim, uzvratila je Cibona i za četiri minute prešla u vođstvo 14:12. Ipak do kraja ove dionice Partizan je iskontrolisao rezultat i sa četiri poena viška okončao prvu četvrtinu (20:16).

Tačno na polovini druge četvrtine, nakon poena Markote rezultat je bio izjednačen 28:28, a na dva minuta 32 sekunde do kraja prvog poluvremena, Cibona poslije slobodnih bacanja Ljubičića dolazi do poena prednosti (32:31).

Već u narednom napadu pogađa Gagić uz faul i vraća prednost crno-belima, a onda je nakon nerealizovanog napada Cibone pogodio Nikolić za plus četiri. Serija se nastavila do kraja poluvrmena i početka narednog do 12:0 za vođstvo 43:32. Nastavili su crno-bijeli dominaciju, treći period dobili sa 22:14  i u posljednju dionicu ušli sa vođstvo 63:46.

Nikakvu neizvjesnost nije donijela ni posljednja četvrtina jer je Partizan imao apsolutnu kontrolu rezultata, ali i svih ostalih elemenata tako da su izabranici Andree Trinkijerija nakon serije neizvjesnih utakmica konačno došli do lagane i ubjeljive pobjede.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Marko Ljubičić iz Cibone sa 18 poena dok je košarkaš Partizana Đorđe Gagić postigao dva koša manje. Nakon opvog meča Partizan ima skor od 12 pobjeda i šest poraza dok je Cibona ostala na sedam pobjeda.