PARTIZAN SLAVIO PROTIV FMP Nema više neporaženih u ABA ligi

U regionalnoj ABA ligi više nema neporaženih ekipa, a u derbiju 5. kola partizan je na domaćem terenu bio bolji od FMP rezultatom 90:85 i tako je timu iz Železnika nanio prvi poraz u ligi.

Vrlo tvrda i neizvjesna utakmica viđena je u pioniru, a u tom tonu završeno je prvo poluvrijeme nakon kojeg niko nije imao prednost (40:40).

Partizan je u trećoj dionici zaigrao agresivnije u odbrani pa je u posljednjih deset minuta ušao sa prednošću.

Bez obzira na prednost crno-bijelih ušlo se u neizvjesnu završnicu, FMP je imao minus četiri i napad na minut i po prije kraja ali je  Mozli  blokirao pota na 70 sekundi do kraja i zadržao Partizan na plus četiri poena. U narednom napadu, upravo on je upisao ofanzivni skok nakon promašaja Gordića, dodao do Tomasa koji je poentira za plus šest na 39 sekundi do kraja meča. U samoj zavrpnici FMP je imao dvije izgubljene lopte pa je partizan došao do trijumfa 95:80

Najefikasniji u timu Partizana bio je Rašon Tomas sa 23 poena dok je Radanović u FMP postigao 14.