SERIJA USPJEHA Partizan "trojkom" najavio derbi

Partizan je nastavio seriju uspjeha u prvenstvu Srbije i pobjedom nad Metalcem 3:0 najavio vječiti derbi.

Trener Aleksandar Stanojević je odmorio nekoliko igrača za duel sa Crvenom zvezdom u srijedu, ali uprkos tome Beograđani su slavili ubjedljiv trijumf. Ali, nije tim Aleksandra Stanojevića bio ubjedljiv kao u pojedinim utakmicama prije reprezentativne pauze. Nije bilo pretjerane agresije, niti napada u talasima, jer je na drugoj strani ekipa Metalca vrlo dobro stajala u bloku.

Gosti su imali prvu veću priliku u 35. minuti.

Damjan Krajišnik je šutirao sa oko 20 metara, a Vladimir Stojković vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

U finišu prvog dijela Mlađović je predao loptu Lazaru Markoviću, potom mu i potpuno nepotrebno uklizao i skrivio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Sejduba Suma.

Gosti su nastavili da griješe i u nastavku. Tako je neopreznost Zoćevića iskoristio Miloš Jojić i u 53. minutu duplirao vođstvo “parnog valjka”. Pet minuta kasnije Partizan je otklonio sve dileme oko pobjednika. Miljković je uposlio Lazara Markovića koji je usamljen sa 13, 14 metara pogodio za 3:0.