Partizan zimuje sa +5: Menig sjajnim volej udarcem srušio Kolubaru

Fudbaleri Partizana na zimsku pauzu odlaze sa pet bodova prednosti u odnosu na najljućeg rivala Crvenu zvezdu.

Crno-bijeli su u 21. kolu na svom terenu savladali Kolubaru sa minimalnih 1:0, a jedini gol postigao je Holanđanin Kvinsi Menig nakon što je u 67. minutu poslije ubacivanja iz kornera zatresao mrežu sjajnim volej udarcem sa 13-14 metara.

Domaći tim je imao još nekoliko dobrih prilika, a u prvom poluvremenu je opravdano poništen gol Marku Milovanoviću koji se nalazio u ofsajdu.

Gosti su tek poslije primljenog pogotka pokušavali da ugroze gol Partizana, ali nisu stvorili nijednu povoljnu priliku.

Novi Pazar i Vojvodina, su odigrali neriješeno 1:1, a novosadski tim je utakmicu završio sa dva igrača manje pošto su isključeni Momčilo Mrkaić u osmom i Mihajlo Nešković u 72. minutu.

Gosti su poveli pogotkom Nebojše Bastajića u 58. minutu, a izjednačio je Luka Ratković osam minuta kasnije.

Jesenji dio šampionata Srbije zatvoriće Napredak i Spartak koji se sastaju od 15 časova.

Plasman: Partizan 59, Crvena zvezda 54, Čukarički 38, Vojvodina 30, Napredak 27, Radnički (Niš) 27, Spartak 27, Proleter (NS) 27, TSC 26, Voždovac 26, Kolubara 23, Radnik 21, Mladost 21, Novi Pazar 17, Metalac 16, Radnički 1923 (Kragujevac) 16 bodova.