Partizanu svirana dva penala: Crno-bijeli u sudijskoj nadoknadi izbjegli poraz od Radničkog (FOTO)

U derbiju 2. kola Superlige Srbije radnički i Partizan su u Nišu odigrali neriješeno 3:3.

Domaći su poveli već u drugom minutu, centrirao je Marjanović, Tolodrava je prebacio loptu, golman Stevanović je oklijevao a Mlađović je glavom poslao loptu u mrežu.

Strijelac prvog pogotka na meču je u 11. minutu neoprezno faulirao Vujačića, prvobitno je dosuđen slobodan udarac za Beograđane, ali korišćen VAR poslije čega je gostujući tim dobio penal.

Siguran sa bijele tačke u 13. minutu bio je Natho za 1:1.

Nekoliko minuta kasnije uslijedile su prve čarke i to ozbiljnije, do odlaska na odmor je bilo uzbuđenja, Partizanu je u 38. minutu zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Filipović, a prvi dio meča završen je neriješeno.

Poslije pet minuta igre u nastavku „pukla“ je odbrana Partizana po desnoj strani, Jovanović je lako prošao pored Šehovića, zatim poslao povratnu u sredinu, a Dimić je pogodio malu mrežu.

Četiri minuta kasnije nova lopta u mreži crno-bijelih, a pogodio je Jovanović sjajnim volej udarcem poslije asistencije Mitrovića sa desne strane.

Partizan se vratio u život u 71. minutu, a Urošević je poslije lijepe akcije sa 18-19 metara preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao nemoćnog Drobnjaka.

U petom od šest minuta sudijske nadoknade novi penal za goste, oko Lutovca su bila tri igrača niške ekipe, najbliži mu je bio Mlađović, a sudija je pokazao na bijelu tačku.

Ovog puta najstrožu kaznu izveo je Rikardo koji je pogodio za 3:3 i tako spriječio poraz svog time.

Zanimljivo je da se tokom cijelog meča od strane navijača Partizana čulo skandiranje „Uprava napolje“.

Čukarički je kao gost bio bolji od Novog Pazara sa 2:1, dok je subotički Spartak na svom terenu savladao ekipu Radnika rezultatom 2:0.