PEH ZA ITALIJU Veznjak propušta Evropsko prvenstvo zbog povrede

Fudbaler Aston Vile i italijanski reprezentativac Nikolo Zaniolo propustiće predstojeće Evropsko prvenstvo zbog povrede stopala, prenosi Korijere delo Sport.

Nikolo Zaniolo

Zaniolo se povrijedio prije dva dana na meču 37. kola engleske Premijer lige između Aston Vile i Liverpula (3:3).

On je u igru ušao u 65. minutu, ali je 14 minuta kasnije morao da napusti teren zbog povrede.

Italijanski mediji navode da je poslije dodatnih pregleda utvrđeno da je fudbaler Aston Vile doživio težu povredu stopala, a van terena biće najmanje mjesec dana.

Korijere delo Sport podsjeća da je Zaniolo propustio i prethodno EP, koje odigrano 2021. godine, zbog povrede ligamenata koljena.

Italija je tada osvojila titulu, pošto je u finalu EP posle penala pobijedila Englesku ukupnim rezultatom 4:3.

Zaniolo (24) je za reprezentaciju Italije odigrao 19 utakmica i postigao je dva gola.

EP će biti održano u Njemačkoj od 14. juna do 14. jula, a Italija će igrati u grupi sa Španijom, Hrvatskom i Albanijom.