Pejdž donio trijumf u Zadru

Košarkaši Partizana savladali su Zadar na gostovanju 97:92 nakon produžetka u meču 16. kola ABA lige. U veoma uzbudljivom meču sjajnu partiju pružio je Markus Pejdž koji je proradio u produžetku i svojim poenima donio trijumf.

Utakmica je obilovala preokretima i brojnim oscilacijama u igri oba tima. Partizan je bolje ušao u meč, ali je Zadar u drugoj četvrtini uhvatio priključak i došao do prednosti.

Ipak, sjajnim finišom Beograđani su na odmor otišli sa plus 4(40:36).

Na startu treće četvrtine period igre koji je u potpunosti pripao gostima. Partizan je došao do plus 14 (62:48), odigrao zaista sjajno u napadu, gdje je imao brzu tranziciju i odlične procente šuta.

Međutim na drugoj strani Vladimir Dašić je inicirao sjajnu seriju domaćeg tima pa je u finišu Zadar prišao na samo dva poena zaostatka (77:79). Partizan je uspio da odbije ovaj napad zahvaljujući skokovima Lendejla te poenima Aleksa Renfroa.

Litl je na početku posljednje minute pogodio trojku, zatim i težak šut za dva za izjednačenje 82:82. Beogradski tim je zatim imao napad za pobjedu ali prvo je šut za tri promašio Pejdž a zatim i Renfro. Na drugoj strani im se revanširao Litl koji je promašio otvoren šut za tri, pa je meč otišao u produžetak.

U njemu je briljirao Markus Pejdž koji je svojim poenima(dvije vezane trojke) donio ispostaviće se odlučujuću prednost, pa je na kraju beogradski tim slavio 97:92.  Na kraju je plejmejker Partizana imao 28 poena, dok je Vanja Marinković dodao 13. U timu Zadra Litl je imao 20 poena, a Vladimir Dašić je dodao 17.