PENALI ODLUČIVALI U BANJALUCI Zvijezda 09 je osvajač Kupa Republike Srpske

Fudbaleri Zvijezde 09 osvojili su Kup Republike Srpske, nakon što su poslije boljeg izvođenja penala savladali ekipu Sloge iz Doboja.

Na Gradskom stadionu u Banjaluci rezultat nakon 90 minuta bio je 1:1, dok je nakon izvođenja penala ekipa iz Etno sela Stanišić slavila sa 6:5.

Nismo gledali pretjerano uzbudljiv meč, što je i očekivano, kada je borba za trofej u pitanju.

Prvi u vođstvo došli su fudbaleri Zvijezde 09, a Kajode Saliman zatresao je mrežu Sloge u 25. minutu susreta. Ipak, deset minuta kasnije Sloga dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Momčilo Mrkaić.

Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Sloga DOboj

Oprezno su ušle i jedna i druga ekipa u nastavku. Igralo se uglavnom na sredini terena, pa se nakon 90 minuta igre rezultat više nije mijenjao, a nakon toga pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Više nego uzbudljiva bila je penal serija.

Za Zvijezdu 09 pogađali su Tomanović, Ponjević, Karaklajić, Marić, Matić i Dujković, dok precizni nisu bili Ivančić i Šapić.

Što se Sloge tiče pogađali su: Veselinović, Brnović, Kvesić, Redžić i Milanović, dok precizni nisu bili Kvesić, Mrkaić i Nikolić.