Peruničić: Odigrali smo KUKAVIČKI, preuzimam odgovornost

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je na startu Evropskog prvenstva. Bjelorusija je zasluženo slavila 35:30 (16:15) u prvom kolu grupe A.

Igrači i selektor Nenad Peruničić bili su samokritični nakon meča.

Nedostaju riječi za ovakav poraz, ali više boli način na koji smo izgubili. Vjerovao sam da smo dobro pripremljeni za protivnika koji je kompletan u svakom smislu, onda smo u samoj utakmici, pogotovo u drugom poluvremenu odustali od mnogih stvari. Prije svega da budemo stabilni. Najviše smo radili na odbrani, a zajedno sa prijateljskim utakmicama sa Francuskom i Norveškom smo primili 111 golova. Odbrana je stvar želje, samopouzdanja i karaktera, stabilnosti. Odigrali smo kukavički, nismo bili tim, nismo vjerovali u povratak. Preuzimam odgovornost, očigledno nisam dobro spremio ekipu, prije svega psihički- rekao je Peruničić

I igrači su preuzeli odgovornost za lošu partiju

–  Nismo toliko loše otvorili utakmicu, ali ni ovo što smo odigrali nije dovoljno. Odigrali smo solidno prvo poluvrijeme, iako nismo pomogli golmanima, imali su čiste šuteve, sa distance i poludistance, nisu vidjeli odakle stiže šut. U napadu dali smo dosta golova, ali imali smo tu crnu rupu, nekonkretnost i strah pojedinih igrača. Jedva čekamo sledeću utakmicu. Vidjećemo koliko brzo ćemo se spremiti i preboljeti ovaj poraz. Na nama je sve, ne može selektor da uđe u teren, mada bi volio da nam nalupa šamare.- istakao je Stefan Vujić.