Petarda u Foči: Sutjeska pregazila Ljubića

Fudbaleri Sutjeske su u Foči savladali ekipu Ljubića iz Prnjavora u okviru 12. kola Prve lige Republike Srpske.

Fočaci su slavili sa 5:1.

Sutjeska je povela u 10. minutu preko kapitena Nikole Mojevića, kojem je asistirao Dario Blagojević. Tek što je krenuo Ljubić sa centra tako je i izjednačio, strijelac je bio Miloš Mišić.

To je bilo sve od ekipe iz Prnjavora. Igrao se 34. minut kada je Sutjeska vratila vođstvo, akteri su bili isti za domaće samo sa zamijenjenim ulogama, Mojević je asistirao, a Blagojević pogodio.

Treći gol je ponovo iskreirao kapiten Mojović koji je izveo korner, a na pravom mjestu se našao Đorđević u 44. minuti.

Na startu drugog poluvremena u 50. minutu domaći su imali penal koji je Mojović promašio tako što je pogodio stativu.

Het-trik asistencija kapiten domaćih kompletira u 70. minutu kada takođe poslije kornera poslužuje Gagovića koji povećava na 4:1.

Peti gol je pao u 71. minuti, a postigao ga je Miloš Pajević, golman domaćih koji je ispucao loptu, a ona je završila u mreži i prevarila Stupara golmana gostiju.

Sutjeski u narednom kolu gostuje u Nevesinju ekipi Veleža, dok će Ljubić u Prnjavoru dočekati ekipu Željezničara.