PETARDA ZA POLUVRIJEME Pogledajte blamažu BiH na Bilinom polju (VIDEO)

Fudbaleri BiH ugostili su reprezentaciju Portugala u okviru osmog kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Njemačkoj.

“Zmajevi” su u prvih 45 minuta doživjeli totalno pomračenje, pošto su lideri grupe “spakovali” čak 4 gola u mrežu Ibrahima Šehića za poluvrijeme.

Da se BiH ne piše dobro nagovijestio je Ronaldo iz jedanaesterca u 5 minutu. Rukom je u kaznom prostoru igrao Adrian Leon Barišić, a prva zvijezda ekipe je sigurno realizovala najstrožu kaznu.

Prednost su gosti uduplali u 22 minutu. Egzekutor je ponovo bio Ronaldo, nakon što je iskoristio asistenciju Žoao Feliksa i prebacio nemoćnog Šehića.

Nisu izabranici Sava Miloševića ni krenuli sa centra, a uskoro je na semaforu stajalo 0:3. Ovog puta pogodio je Bruno Fernandes efektnim udarcem u bliži ugao Šehića.

Najljepši trenutak prvog dijela igre desio se u 32. minutu. Fernandes je poslao povratnu loptu koja prolazi kroz šesnaesterac domaćih, na nju natrčava Kanselo i šalje je u desne rašlje za potpuni debakl domaćina na Bilinom polju.

Potpuni potop i blamaža BiH uslijedila je u samom finišu prvog poluvremena kada je Žoao Feliks iskoristio sjajnu asistenciju Otavija i postavio za sada velikih 5:0.

Navijači BiH sasvim opravdano su zvižducima “nagradili” izabranike Save Miloševića.