Piksi trlja ruke: Jović strijelac, Milinković-Savić asistent (VIDEO)

Popularna italijanska Seria A počela je juče, a na današnjim mečevima, srpski reprezentativci su imali svoje veče, što sigurno najviše raduje selektora Orlova koji je juče posmatrao i utakmicu Milana.

Luka Jović se vratio u staru formu i počeo rešetati mreže svojih rivala. U 34. minuti Luka je primio jednu loptu u kaznenom prostoru, sa lakoćom se oslobodio svojih čuvara i savladao nemoćnog golmana Kremoneze te tako doveo Fiorentinu u prednost od 2:1.

Treba dodati da je Kremoneze izjednačio u 68. minuti preko Bjanćetija, ali je poklekao duboko u sudijskoj nadoknadi, kada je u 95. minuti Radu postigao autogol za konačnih 3:2.

Na drugoj utakmici Lacio je savladao Bolonju, a asistenciju za pobjedonosni gol uputio je Sergej Milinković Savić i tako pomogao svom timu da sa pobjedom krene u novu sezonu.