PO MJERI BORCA Željezničar na krilima veterana prekinuo crni niz i poslije drame dobio Široki Brijeg

Fudbaleri Željezničara savladali su Široki Brijeg (2:1) u posljednjem meču osmog kola Premijer lige, a gol za veliko slavlje na Grbavici postigao je Sulejman Krpić u petom minutu nadoknade vremena.

Sa ovakvim ishodom sigurno su zadovoljni i navijači Borca, pošto su Banjalučani zadržali pet bodova više od Širokog na vrhu tabele, a na tri može da im priđe samo Zrinjski ukoliko slavi u zaostalom meču.

Željezničar je ovu utakmicu dočekao sa serijom od pet poraza u nizu i učinio sve da stigne do pobjede.

Poveli su domaći golom Semira Štilića u 39. minutu, ali je početkom drugog dijela izjednačio Siril Kpan. Činilo se da će to biti konačan rezultat, ali je drugi veretan u redovima Plavih uspio da donese veliku radost saigračima, treneru Nerminu Bašiću i navijačima.