POBJEDA BORCA PROTIV PODGORICE Banjalučanima četiri poena prednosti pred meč odluke

Košarkaši Borca su ostvarili pobjedu protiv Podgorice od 90:86 u prvom meču četvrtfinala Druge ABA lige.

Druga utakmica biće odigrana u srijedu u 12 časova, kada ćemo saznati koja će ekipa da se plasira u polufinale takmičenja, s obzirom da se igraju dvije utakmice, a ukoliko bude 1:1 odlučivaće koš razlika.

Poslije izjednačene prve četvrtine u drugom periodu izabranici Dragana Nikolića su se raspucali za tri poena i u dva navrata stigli do „plus 10“ (32:22 i 47:37).

Ipak, u zadnjih minut i po ovog dijela meča Podgoričani su postigli pet poena, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 47:42.

Više od tri i po minuta u trećem periodu Banjalučani su bili bez poena, a crnogorski tim je u tom periodu napravio seriju od 8:0 i prešli u vođstvo koje nisu ispuštali do polovine četvrtog perioda kada je Džonatan Dejvis sa linije slobodnih bacanja donio prednost Borcu od 78:77.

Ušlo se u zanimljiv period meča, a na dva minuta prije kraja Đorđe Simeunović je trojkom doveo Borac do prednosti od 88:83, a zatim je uslijedio period penala na obje strane, kao i po jedan promašen posjed.

Na kraju Borac je stigao do trijumfa i sa četiri poena prednosti ulazi u specifično drugo poluvrijeme.

U pobjedničkom timu Simeunović je bio najefikasniji sa 20. Hejden Lesko je ubacio 16, Draško Knežević je imao 14, a po 11 poena postigli su Dejvis i Nikola Tanasković koji je stigao doi devet skokova.

Na drugoj strani Miloš Koprivica je ubacio 19, poen manje je postigao Vladimir Tomašević, a po 12 su imali Novak Musić i Džastin Robinson.