POBJEDA BORCA Sparsi vratili Banjalučane na pobjednički kolosijek

Košarkaši Borca pobijedili su Sparse iz Sarajeva rezultatom 83:63 u utakmici 9. kola regionalne ABA 2 lige.

Tim iz Sarajeva nešto bolje je ušao u utakmcu i imao prednsot od pet poena na poluvremenu (35:30), međutim prelomna je bila treća dionica koju su Banjalučani odigrali odlično.

Borac je ovaj dio igre dobio sa dvadeset poena viška (34:14) pa je tim Dragana Nikolića u odlučujuću četvrtinu ušao sa petnaest poena viška.

Ova prednsot za Banjalučane je bila dovoljna da mirno privedu utakmicu kraju i vrate se na pobjednički kolosjek poslije poraza od Heliosa u prvoj utakmcii turnira u Banjaluci.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Kenić sa 16 poena, koš manje postigao je Baldvin.

Od 21 čas na rasporedu je utakmica između MZT-a i Podgorice, a u prvom današnjem meču Helios je pobijedio Zlatibor sa 76:69.

Borac je nakon ovog trijumfa lider na tabeli sa osam pobjeda i jednim porazom.