POBJEDA CEDEVITE OLIMPIJE NA PREMIJERI Dva Marka Simonovića najefikasnija

Košarkaši Cedevita Olimpije pobijedili su Megu Bemaks rezultatom 87:63 u premijernoj utakmici nove sezone regionalne ABA lige.

Kuriozitet ovog meča je podatak da su u oba tima najefikasniji bili igrači koji se zovu Marko Simonović, onaj poznatiji koji je i reprezentativac Srbije i koji nastupa za tim iz Slovenije bio je najbolji na terenu.

Cedevita Olimpija od samog početka nametnula je svoj ritam igre i pokazala da je došla po pobjedu, a već nakon deset minuta igre imala je dupu prednost 16:8.

U drugom periodu domaći tim uspio je parirati, ali već od poluvremena razlika je ponovo počela rasti za ubjedljiv trijumf tima iz Ljubljane.

Najefikasniji i najbolji igrač utakmice bio je Marko Simonović sa 24 poena dok je u timu Mege efikasniji od ostalih bio Marko Simonović sa 12 koševa.