POBJEDA RUSIJE Mirančuk donio prve bodove

Fudbaleri Rusije su osvojili prve bodove na Evropskom prvenstvu pobijedivši Finsku 1:0 u Sankt Peterburgu.

Jedini strijelac na utakmici bio je Aleksej Mirančuk koji je pogodak postigao u nadoknadi prvog poluvremena.

Stvari su se sada u grupi B zakomplikovale pošto tri ekipe imaju po tri boda, Belgija, Rusija i Finska, dok Danska nema nijedan, a Belgijanci i Danci igraju sutra meč drugog kola.

Jedno od najuzbudljivijih poluvremena na turniru odigrano je u Sankt Petersburgu, dok je postignut samo jedan pogodak – i to u nadoknadi istog. Bio je to sjajan, otvoren fudbal u kom su konkretniji bili Finci, ali su sa nepovoljnim rezultatom otišli na pauzu.

Najraspoloženiji je bio igrač Bajer Leverkuzena Pohjanpalo koji je bio strelac u pobedi nad Danskom. Uspeo je ovaj finski napadač da postigne još jedan pogodak u prvom poluvremenu ovog meča, ali je isti bio poništen nakon VAR reakcije, a Pohjanpalo je bio u veoma, veoma malom ofsajdu.

Pretili su i Rusi na svom terenu, imali su nekoliko dobrih prilika, a jednu od takvih su iskoristili u nadoknadi prvog dijela utakmice. Aleksej Mirančuk je postigao pogodak pošto ga je proigrao Artjom Dzjuba, a vezista Atalante je po prijemu loptu prebacio na lijevu nogu i uz dosta osećaja je poslao u dalju stranu.

U prvom poluvremenu je selektor Čečesov ostao bez Marija Fernandesa koji je nezgodno pao nakon udarca glavom zbog čega je morao da napusti igru.

Drugo poluvreme bilo je u znaku bolje igre Finske. Glavna figura je ponovo bio izuzetno raspoloženi Pohjanpalo kojem se nikako nije dalo da napravio seriju pogodaka na kontinentalnom turniru.