POBJEDA SRBIJE Belgijanci pali na startu Evropskog prvenstva

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedom je startovala na Evropskom prvensvu, a u prvom meču pobijedila je Belgiju sa 3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20).

Silovito je Srbija počela utakmicu protiv Belgije, poveli su sa nevjerovatnih 13:3 i bilo je potpuno jasno da će izabranici Slobodana Kovača u ovom setu bez većih problema doći do pobjede.

Mnogo neizvjesnije bilo je u drugom setu, koji je Srbija dobila sa 25:18. Iako prednost od sedam razlike govori da je Srbija bila dominantna, nije to bilo baš tako, jer je visoka prednost stečena tek u završnici ovog seta.

Nešto lošiji prijem Srbije, ali mnogo bolja igra Belgije uticala je na to da Belgijanci dobiju treći set u kojem su od samog početka pa do kraja imali prednost, a na kraju su pobijedili sa 25:21.

Od samog početka četvrtog seta Srbija je imala inicijativu, povela je sa 9:4 pa je sa pet poena viška imala dobru situaciju. Ni malo opuštanje u drugom dijelu seta nije koštalo reprezentativce Srbije. Četvrti set su dobili sa 25:20 pa su tako pobjedom startovali na šampionatu Starog kontinenta.