POBJEDA ZA KRAJ BiH u nastavku slomila Lihtenštajn

Bosna i Hercegovina je slavila na kraju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Ekipa Roberta Prosinečkog savladala je Lihtenštajn sa 3:0 i tako došla do prve pobjede na gostovanjima u ovim kvalifikacijama. Selektor BIH je na ovom meču pružio šansu igračima koji nisu igrali protiv Italije, a oni su proradili u drugom dijelu i ostvarili pobjedu.

BiH je u prvom dijelu imala jalovu terensku inicijativu sve do finiša kada su stvorili dvije prave šanse. Istina stvorili su dobru priliku na startu, ali je akcija prekinuta zbog nedozvoljene pozicije. Zatim je pokušao Izet Hajrović sa 20 metara ali je Buhel odbranio. Golman domaćeg tima je zatim zaustavio pokušaj Duljevića, u 25. minuti je pokušaj nakon kornera završio pored gola.

FOTO EPA/GIAN EHRENZELLER

Duljević je pokušao u 32. minuti no lopta je otišla kraj stative. Dvije minute kasnije pao je Hodžić ali sudija je pokazao da se meč nastavi. Najbolju priliku BiH je imala u 38.minuti. Udarac Hodžića zaustavio je Buhe, a lopta se odbila do Hajradinovića koji je poslao preko gol. U sudijskoj nadoknadi Hodžić je pogodio prečku.

U drugom dijelu mnogo bolja i konkretnija igra gostiju. Terenska inicijativa BiH je krunisala golom u 58. minuti. Eldar Čivić se odlično snašao u šesnaestercu i napokon poslao loptu u mrežu.

Šest minuta kasnije Hodžić je udarcem sa preko 20 metara zatresao mrežu. Raspoloženi napadač se u 72.minuti opet upisao u strijelce. Izbjegao je zamku obišao čuvare, zatim i golmana Lihtenštajna i zatresao mrežu.