POBJEDA ZA KRAJ Tri boda protiv Proletera za veliku feštu na Marakani

Fudbalska sezona u Srbiji je zavšena, a u posljednjoj utakmici Crvena zvezda je pred svojim navijačima pobijedila Proleter i na taj način proslavila novu šampionsku titulu.

U sjajnoj, slavljeničkoj atmosferi, dočekana je ova utakmica, ali nije sve dobro počelo za crveno-bijele. Proleter je poveo već u četvrtom minutu. U strijelce se upisao Andrejević, a lopta je na putu ka golu zakačila najprije Pavkova, a onda i Milana Gajića. Taj udarac glavom je dobio čudan felš nakon takvih kontakata da je Borjan pomalo zaklonjen loše procijenio let lopte koja se ušunjala u njegov gol.

Zvezda je uspjela da odgovori nakon 12 minuta igre. Stigla je lopta do Alekse Vukanovića koji se nalazio na više od 30 metara od gola, a onda vidio kretnju Garsije. Loptu je poslao savršeno do Matea Garsije koji je primio kao da ima magnet u kopačkama, a onda iz drugog dodira matirao golmana Petrića za 1:1.

Potpuni preokret Zvezde. Sjevnula je kontra šampiona Srbije, Garsija primio loptu na vrhu kaznenog prostora, a onda unutrašnjom pronašao Milana Gajića. Desni bek je prošao kroz odbranu kao šilo i spakovao loptu u dalji ugao golmana Petrića!

Ovo je, ispostavilo se na kraju bio i konačan rezultat. Crvena zvezda je imala još nekoliko prilika ali se rezultat nije promijenio. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka svjetla su se ugasila, slavlje je počelo kao i priprema dodjele pehara.