POBJEDE LIVERPULA I PSŽ Još dva tima obezbijedila četvrtfinale Lige šampiona

Fudbaleri PSŽ i Liverpula pridružili su se Portu i Borusiji Dortmund u četvrtfinalu Lige šampiona.

PSŽ je odigrao neriješeno protiv Barselone 1:1, ali je zahvaljujući trijumfu od 4:1 u prvom meču prošao dalje, dok je Liverpul upisao “duplu” pobjedu protiv Red Bul Lajpciga, oba puta sa po 2:0.

PSŽ je protiv Barselone poveo u 31. minutu. Kilijan Mbape je bio siguran izvođač najstrože kazne. Bila je Barselona bolji rival u prvom meču, ali je Mbape i definitivno ugasio nade Katalonaca da mogu nešto više da urade.

Sedam minuta kasnije dogodio se i najljepši trenutak meča. Mesi je još jednom pokazao da nije za “staro gvožđe”, opalio je sa oko 30 metara i postigao jedan od ljepših golova ove sezone. Pogledajte kako je izgledala ova čarolija:

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela penal za Barselonu.  Kurzava je bio krajnje neoprezan u svom kaznenom prostoru, zakačio je Grizmana, a Tejlor je pokazao na bijelu tačku. Sreća za defanzivca PSŽ, jer mu glavni arbitar nije pokazao drugi žuti karton. Entoni Tejlor je ponovo gledao snimak, ali je ostao pri svojoj odluci. Međutim, Leo Mesi je promašio penal, tačnije, golman PSŽ ga je pročitao i odbranio njegov šut.

Liverpul je pitanje pobjednika riješio u svega četiri minuta. U 71. minutu Žota je sjajno uposlio Salaha, koji se lijepo namjestio i pogodio. Ovim golom Egipćanina Liverpul je vjerovatno ovjerio prolaz u narednu rundu.

Samo tri minuta kasnije novi pogodak za engleski tim. Keita je proigrao Origija, koji pronalazi Manea na petercu, a ovaj rutinski šalje loptu u mrežu.