(FOTO) PODJELA BODOVA Liverpul i Arsenal remizirali u meču za prvo mjesto Premijer lige

Fudbaleri Liverpula i Arsenala remizirali su, 1:1, u velikom derbiju 18. kola Premijer lige.

Duel prvog i drugog na tabeli oprvdao je očekivanja. Igralo se u fenomenalnom ritmu, oba tima su postigla po gol, Liverpul bio bliži trijumfu, a sudija Kris Kavana čini se propustio da dosudi jedanaesterac za domaćina.

Gosti u London odlaze zadovoljniji, jer su ostali na čelu Premijer lige sa bodom više u odnosu na drugoplasirani Liverpul.

Nije počelo najbolje po domaćina, Arsenal je na Enfildu poveo već u četvrtom minutu. Odegard je, ispostavilo se na vreme, uposlio Gabrijela, koji je preciznim udarcem savladao Alisona. Posle VAR provere sudija Kavanag je pokazao na centar.

Brzo se oporavio Liverpul od početnog šoka, ekipa Jirgena Klopa je u ostatku meča bila mnogo bolji rival. Domaćin je do izjednačenja mogao već u 14. minutu, ali tada Salah nije bio precizan.

Ipak, u 29. minutu Egipćanin je bio nepogriješiv poslije odličnog proigravanja Aleksandera-Arnolda. Bio je to 18. gol Salaha u posljednjih 18 mečeva na Enfildu.

Ispostavilo se dovoljan samo za bod, s obzirom na to da je nekim čudom rezultat iz 29. minuta ostao aktuelan do kraja susreta. Liverpul je svim silama napadao, Arsenal uglavnom čekao šansu iz kontre.