POČELI NBA MEČEVI Pokuševski najavio"bum", Jokić gledao sa klupe (VIDEO)

Zahuktava se atmosfera u NBA ligi, a predsezonski mečevi su posljednji dio priprema za novu sezonu.

Noćas je odigrano devet utakmica. Nikola Jokić nije igrao za Denver Nagetse u porazu od Klipersa (103:102) pošto je nedavno postao otac, ali su nastupe upisali Bogdan Bogdanović, Aleksej Pokuševski i Nemanja Bjelica.

Uz Jokića, za Denver nije igrao ni Džamal Marej što je Majkl Porter iskoristio za preuzimanje liderske role i ubacio 23 poena uz sedam skokova.

Hoksi imaju zbog čega da strijepe ako se gleda duel sa Majamijem koji je tom timu pripao rezultatom 125:99. Hit je predvodio Tajler Hiro sa 26 poena, Bem Adebajo je dodao 14, a Bogdan Bogdanović je za 23 minuta na terenu postigao deset poena uz skok i tri asistencije.

Od srpskih košarkaša, nastupio je i Aleksej Pokuševski, strijelac 11 poena uz četiri skoka, dvije ukradene lopte i asistenciju, u porazu Oklahome od Šarlota sa 113:97.

Debi za Golden Stejt je imao Nemanja Bjelica, u pobjedi nad Portlandom 121:107. Srpski reprezentativac je postigao šest poena uz isto toliko asistencija, dok je uhvatio i četiri skoka za 18 minuta igre.

NBA, predsezona:Toronto – Filadelfija 123:107, Boston – Orlando 98:97, Majami – Atlanta 125:99, Minesota – Nju Orleans 117:114, Oklahoma – Šarlot 97:113, San Antonio – Juta 111:85, Portland – Golden Stejt 107:121, Sakramento – Finiks 117:106, LA Klipers – Denver 103:102