POČETAK OBEĆAVA U Zvezdi nije mogao da "se sastavi", a sada je srušio Hajduk

Neće po dobrom pamtiti navijači i čelnici Crvene zvezde Nemanju Motiku, ali kako sada stvari stoje moglo bi da bude drugalije u Ljubljani.

Nemanja Motika

Bivši omladinski reprezentativac Srbije stigao je prošle zime kao veliko pojačanje iz redova minhenskog Bajerna. Plaćen je 1,5 miliona evra, uz nadu da će crveno-bijelima donijeti mnogo na sportskom i finansijskom planu.

Međutim, mladi krilni fudbaler se nije snašao u Ljutice Bogdana. Postigao je tek jedan gol u zvaničnim mečevima. I kada je dobijao šansu nije bio pretjerano opasan, ili pokazivao da bi mogao da pravi razliku u skorijoj budućnosti. Poslije šestomjesečne pozajmice u Austriji, odlučio se da pređe u Olimpiju iz Ljubljane.

Upravo golom mladog Srbina Olimpija je slavila u današnjem prijateljskom meču protiv Hajduka iz Splita (1:0). Motika je šansu dobio u drugom poluvremenu, a u 72. minutu je pogodio za pobJedu Zmajčika, piše Mocart sport.

Nije to bila majstorija, ali gol se piše i sigurno mu mnogo znači za samopouzdanje. Bivši krilni fudbaler Crvene zvezde je iskoristio veliku grešku golmana Hajduka Tonija Silića. Čuvar mreže Hajduka je dodao Motiki loptu na 20 metara od gola, a mladom Srbinu je ostao lakši dio posla – da pogodi praznu mrežu.