Pokuševski veoma dobar, Marjanović isključen u duelu sa Smailagićem (VIDEO)

Oklahoma Siti je savladala Boston u gostima sa 119:115 uz veoma dobru partiju Alekseja Pokuševskog.

Mladi srpski košarkaš je ubacio 12 poena pogodovši dvije trojke iz četiri pokušaja, dok je za dva šutirao 3/8.

Pored toga imao je šest skokova i četiri asistencije, a na parketu je proveo 27 minuta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Ludženc Dort sa 24, a Darius Bejzli je postigao 21 poen i imao 10 skokova.

Domaćima nije pomoglo 39 poena Džejlena Brauna koji je uz to imao iu 11 skokova, dok je Pejton Pričard ubacio 28 poena.

Dalas je uz 39 poena Luke Dončića kao gost stigao do trijumfa nad Golden Stejtom rezultatom 133:103.

U pobjendičkom timu Boban Marjanović je ubacio dva poena (1/1) i imao je dva skoka za nepuna četiri minuta igre, a isključen je u finišu susreta zbog nenamjernog udaranja protivničkog igrača kad aje pokušao da napravi blokadu.

Na drugoj strani Alen Smailagić je za šest i po minuta provedenih na parketu imao isti poenterski učinak, te je ostvario po skok,asistenciju,blokadu i ukradenu loptu.