Poprilično se namučio: Medvedev nakon 3 seta u polufinalu Pekinga (FOTO)

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u polufinale ATP turnira u Pekingu na kome je postavljen za drugog nosioca.

Medvedev je nakon tri seta eliminisao Iga Ambera i poslije 127 minuta igre pobjedu upisao rezultatom 6:4, 3:6, 6:1.

Čak pet brejkova vidjeli smo u prvom setu, a počelo je tako što je Medvedev osvojio gem na servis Ambera u trećem gemu. Naredna tri gema bili su brejkovi, a Medvedev je na kraju ovaj set prelomio trećim brejkom do koga je došao u devetom gamu nakon čega je svojim servisom potvrdio osvajanje prvog seta.

Imao je Medvedev dvije prilike za brejk u prvom gemu drugog seta, ali nije uspio da iskoristi nijednu. Zato je Amber iskoristio prvu i jedinu šansu koja mu se ukazala u ovom dijelu meča i u osmom gemu došao do prednosti brejka koju je potvrdio u narednom gemu i iskoristivši drugu set loptu uveo meč u treći set.

I odlučujući set je počeo ranom razmjenom brejkova. Medvedev je poveo 2:0, ali je Amber odmah vratio brejk. I tu se „ugasio“. Nanizao je Rus četiri osvojena gema, uz dva nova brejka i došao do mjesta u polufinalu.

U borbi za mjesto u meču za pehar Medvedevu će rival biti bolji iz meča Zverev – Đari, prenosi Sport Klub.