PORAZ BANJALUČANA Ruska Čajka uspješnija od Borca

Fudbaleri Borca doživjeli su poraz od ruskog drugoligaša Čajke u pripremnom susretu u Antaliji, a bilo je 1:2.

U 11. minutu Almedin Ziljkić je poslije solo prodora zatresao mrežu ruskog tima, ali je Saša Kajkut bio ispred protivničkog golmana, sudije su procijenile da ga je ometao pa je dosuđen ofsajd.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Nemanja Janičić koji je poslije odličnog kornera Stojana Vranješa šutirao glavom sa nekoliko metara, ali je poslao loptu preko gola.

Kazna za promašaje crveno-plavih stigla je na startu drugog poluvremena u 50. minutu Artem Vjatkin je zatresao mrežu Banjalučana.

Osam minuta kasnije u dobroj poziciji se našao Vladan Danilović, ali je šutirao pravo u protivničkog čuvara mreže.

Izjednačenje je donio Marko Mirić u 63. minutu, kada je iskosa sa desne strane jakim udarcem zatresao mrežu ruske ekipe, a asistirao mu je Srđan Vujaklija.

Ipak u finišu susreta Rusi su preko Andreja Pavljenka stigli do trijumfa, a on je bio najviši u skoku na drugoj stativi poslije akcije iz kornera.