PORAZ BORCA Grude slavile u derbiju

Rukometašice Borca poražene su u derbiju 18. kola Premijer lige BiH od Gruda 26:23.

Izabranice trenera Nikole Bijelića odigrale su dobro u prvom poluvremenu u kojem su veći dio bile u vođstvu i po dva gola razlike. Gošće su u finišu ovog dijela igre uspjele da naprave preokret i na odmor su otišle sa „plus dva“, 14:12.

U preostalih 30 minuta „osice“ su pokušavale da dođu do preokreta, ali nisu u tome uspjele, te su njihove rivalke slavile sa 26:23.

Najzaslužnije za trijumf su Jovana Ilić sa 10 golova i golman Martina Šumelj koja je imala 11 odbrana od čega su dva sedmerca. Kod Banjalučanki na golu je sjajna bila Dragana Vukosavljević sa 15 odbrana, a dobru partiju pružila je i mlada Ivana Bobić(15g.) koja je meč završila sa pet pogodaka dok su po jedan manje dale Milana Railić i Duška Tintor.