PORAZ BORCA NA KOŠEVU Dva puta se vraćali, ali sa igračem manje nije moglo

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su od Sarajeva u petak uveče rezultatom 4:2 u premijernoj utakmici 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Povelo je Sarajevo u 16. minutu. Rahmanović je pokušao pronaći pasom Jukića na malom prostoru, a Danilović u želji da tu loptu izbije, postiže autogol.

Borac je zaprijetio u 32. minutu. Odlično je prošao Ziljkić po desnoj strani, ubacio loptu u sredinu, a onda je Vranješ pogodio prečku. Pet minuta kasnije gosti stižu do izjednačenja. Lukić je šutirao, Kovačević odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Ziljkić i poslao je u mrežu.

Radost Borca trajala je samo dva minuta, jer je Rahmanović poslije solo akcije pogodio za 2:1

Ključni trenutak, čini se, dogodio se na otvaranju drugog dijela kada je Milojević srušio Rahmanovića, zaradio drugi žuti karton, a svoj tim ostavio sa igračem manje.

Borac do izjednačenja stiže u 71. minutu, Ziljkić je loptu ubacio u sredinu, a onda je Danilović glavom pogodio mrežu za izjednačenje. Ponovo je Borac samo dva minuta imao egal, a onda je Tatar, evrogolom sa ruba šesnaesterca pogodio za novo vođstvo Sarajeva. Konačan rezultat postavio je Tatar u 88. minutu na asistenciju Fanima.