PORAZ "DELFINA" Vaterpolisti Srbije izgubili od Španije u četvrtfinalu Evropa kupa

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Španije sa 13:12 u četvrtfinalu Evropa kupa.

“Delfini” u prvoj četvrtini nisu mogli gotovo ništa da odbrane. Iako selektor Dejan Savić upravo taj segment igre navodi kao ključan za dobre rezultate, defanziva u prvih osam minuta nije nikako funkcionisala. Srećom po njih u napadu su bili efikasni pa je na kraju tog dijela igre bio samo jedan gol prednosti za Špance (5:4).

Ono što su srpski reprezentativci pogađali u prvoj dionici u drugoj nisu. Stala je i napadačka igra, pa su Filipović i družina otišli na veliki odmor sa minusom od tri gola (8:5).

Izgleda da je Dejan Savić malo podviknuo momcima na poluvremenu jer je Srbija znatno bolje izgledala. Doduše, moguće je da je “delfinima” trebalo i nešto više vremena da se priviknu na nova pravila.

Kako god bilo, Španci su počeli da gube dah, što su Srbi iskoristili kako bi ušli u neizvjesnu završnicu. Približili su se aktuelni olimpijski šampioni na samo gol zaostatka, imali i dva šuta za izjednačenje (najprije Mandić, a onda i Filipović), ali je golman Španije uspio to da odbrani i donese pobjedu svom timu.

Nakon ovog meča “delfini” čekaju poraženog iz duela između Hrvatske i Grčke (petak 20 časova i 15 minuta) i sa njim se sastaju u subotu od 16 časova i 45 minuta.