PORAZ ĐOKOVIĆA Karacev u finalu poslije velike borbe

Novak Đoković nije uspio da se plasira u finale ATP turnira u Beogradu pošto je nakon velike borbe poražen od Aslana Karaceva sa 1:2, po setovima 5:7, 6:4, 4:6.

Prva dva seta su bila puna brejkova, u prvom najbolji svjetski teniser je napravio dva, a Rus tri, dok je u drugom situcija bila obrnuta.

Kod 2:2 u trećem setu Karacev je na Noletov servis poveo sa 40:0, međutim Srbin se izvukao i stigao do 3:2, uslijedio je maratonski šesti gem u kom je Đoković imao pet šansi da rivalu oduzme servis, ali nije uspio.

Njegov rival jeste u narednom gemu, realizovao je prvu od dvije brejk prilike, a zatim je bio siguran na svoj servis i bez izgubljenog poena poveo sa 5:3.

U narednom gemu Novak je uspio da spasi meč loptu koju je imao ruski teniser, a zatim je imao dvije vezane brejk lopte za izjednačenje, međutim nije uspio da ih iskoristi.

Aslan je poslije 15:40 vezao četiri poena i obezbijedio plasman u finale gdje će igrati protiv boljeg iz duela Daniel Taro – Mateo Beretini.