PORAZ IGOKEE Galatasaraj u neizvjesnoj završnici slavio u Laktašima

Košarkaši Igokee poraženi su od Galatasaraja rezultatom 89:85 u utakmici 2. kola Grupe "E" Fiba Lige šampiona.

Utakmica je otvorena zakucavanjem Ilića nakon sjajne akcije ali je potom uslijedila serija gostujućeg tima od 11:0 koji je tako nametnuo svoj ritam igre, upravo onakve kakva je bila i najavljivana iz tabora Igokee. Turski tim je uspostavio svoj ritam igre, sa mnogo šuteva “iz vana” I brzim završecima napada, a takav razvoj situacije donio je gostima vođstvo nakon deset minuta od 10 poena razlike (27:17).

Uspjela je Igokea, prije svega šuterski, da parira Turcima u drugoj dionici koju je dobila sa 27:25, a prvo ime Aleksandrovčana nakon 20 minuta bio je Teo voler koji je postigao 14 poena za dvije četvrtine.

Igokea je treću dionicu otvorikla serijom 4:0 i vratila se na samo četiri poena manjka (52:48).

U ranoj fazi treće dionice Blekšir pravi nesportski fau, a ovu situaciju Igokea koristi da još više istopi prednost Galate i priđe na samo dva poena manjka. Ovu dionicu je obilježio nešto veći broj grešaka, turski tim se u samoj završnici odvojio na plus sedam (68:61), a onda je Robinson sa dvije vezane trojke smanjio prednost na samo jedan poen pred odlučujućih deset minuta. Košam Đorđevića na otvaranju poslednje dionice Igokea, prvi put poslije početnih 2:0 dolazi do vođstva (69:68). Nakon toga rezultat je bio neriješen 70:70, a onda je De Von pogodio trojku za vođstvo gostiju 77:73, ali je sa tri brza napada Igokea napravila seriju 7:0 i prešla u vođstvo sa kojim je ušla u posljednjih pet minuta.

Odgovorila je ekipa iz Turske serijom 6:0 za vođstvo (89:77). Prišla je Igokea ponovo na minus jedan koševima Starksa, čak uspjela da se odbrani ali je onda Radanov napravio faul u napadu. U narednom napadu iz drugog posjeda poentira De Von pod faulom i Galatasaraju donosi ponovo četiri poena prednosti.

Starks je potom promašio trojku pa Galatasaraj sa plus četiri ulazi u poslednji minut. Igoklea oduzima loptu, a onda Voler na 47 sekundi do kraja pogađa trojku za minus 1 (83:82).

Na drugoj strani Starks pravi faul na 29,1 sekundi do kraja, a De Von pogađa oba bacanja. Ovaj put Voler nije pogodio trojku, a Melo na osam sekundi do kraja pogađa oba bacanja za 87:82, što je, ispostavilo se, bila nedostižna prednost za domaćina.

Voler je iz akcije pogodio trojku, ostale su tri sekunde, a onda je Talić faulirao Mela kojeg je poslao na liniju slobodnih bacanja na 1,9 sekundi do kraja, ovaj je pogodio oba bacanja i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u Igoklei bio je Antabia Voler sa 22 poena po 11 su dodali Starks i Robinson.