PORAZ KKI VRBAS Banjalučani se borili, ali su Nijemci ipak klasa iznad

Igrači Kelna 99 savladali su KKI Vrbas sa 90:59 (25:14, 19:13, 29:13, 17:19) u kvalifikacionoj utakmici Evrokupa 1 košarke u kolicima.

Keln 99 košarka u kolicima

Domaći su odolijevali do sredine prve četvrtine kada je na semaforu bilo 10:10. Nakon toga su se razigrali gosti koji su iz minuta u minut povećavali razliku, da bi na kraju došli do drugog trijumfa iz isto toliko odigranih mečeva.

Kod Kelna Thomas Rejer dao je 26 poena, kod domaćih Vlado Švraka, Ante Štimac i Elvir Modronja imali su učinak od po 15 poena. Banjalučani su ranije danas savladali Zmaj sa 67:66.

Večeras je u dvorani „Borik“ na programu još jedna utakmica u kojoj se sastaju: ASD Padova – London Titans (20.15).

Takmičenja se nastavlja sutra (subota), a parovi su: Keln 99 – KIK Zmaj (9 časova), London Titans – KKI Vrbas (11.15), ASD Padova – Keln 99 (13.30), KIK Zmaj – London Titans (15.45) i KKI Vrbas – ASD Padova (18).