PORAZ NA STARTU Partizan daleko od pobjede u Tel Avivu (VIDEO, FOTO)

Košarkaši Partizana poraženi su na startu sezone u Evroligi.

Aleksa Avramović

Partizan je večeras gostovao Makabiju u Tel Avivu i poražen je s 81:96.

Bivši igrač Crvene zvezde Lorenco Braun kumovao je pobjedi domaćina, dok je Partizanu malo bila i sjajna rola Alekse Avramovića.

Počeo je Partizan veoma loše. Već nakon prvih 10 minuta se moglo vidjeti da će crno-bijeli teško do toliko željene pobjede u gostima. Braun je bio nezaustavljiv i već u prvoj četvrtini je postigao 13 poena. Makabi je već tada bio na plus 11.

Partizan se malo konsolidovao u drugom periodu. I jednom trenutku četa Željka Obradovića je bila blizu minus 20, ali je odlično igrao Avramović. Postigao je 16 poena u drugoj četvrtini od 20 na poluvremenu i to je bilo dovoljno da Partizan na pauzu ode samo sa minus 12. Kažemo samo jer je razlika mogla da bude i mnogo veća s obzirom koliko su griješili u crno-bijelom taboru.

U prve dvije četvrtine smo vidjeli veliki broj poena, ali treći period je donio sasvim suprotnu priču. Igrači obje ekipe nisu mogli da pogode ni iz otvorenih pozicija. To je naravno više odgovaralo domaćoj ekipi koja je čuvala dvocifrenu prednost. I ovaj period meča je pripao domaćinu i bilo je jasno da će teško ispustiti pobjedu.

Početak četvrte četvrtine donio je odgovor ko će slaviti u ovom meču jer je Makabi odmah na startu otišao na plus 20. Makabi je pobjedu odnio najviše zahvaljujući sjajnom skoku u napadu.

Jasno je da je ovo tek početak sezone, ali je vidljivo da će trener Željko Obradović imati pune ruke posla ukoliko Partizan želi da ponovi prošlu sezonu kada je igrao Top 8.

Najefiksniji u pobjedi Makabija bio je Braun sa 22 poena, dok su se kod Partizana istakli Avramović s 24, te Kevin Panter i Pi Džej Dozer koji su postigli po 11.

Tok meča: Makabi – Partizan 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23)

Kraj meča, poraz Partizana na startu Evrolige.

36. minut: Partizan ima veliki zaostatak i teško će izbjeći poraz. Makabi vodi sa 22 poena prednosti.

32. minut: Čini se da je pitanje pobjednika rješeno jer Makabi ima prednost od 21 poena, a do kraja je oko osam minuta.

Četvrta četvrtina

28. minut: Braun i Avramović su bili nezaustavljivi u prvom poluvremenu, a u drugom nema njihov poena.

Željko Obradović

27. minut: Domaći su šest od 10 poena u ovoj četvrtini postigli sa linije slobodnih bacanja. Nismo vidjeli niti jednu trojku do sada u ovom periodu meča.

26. minut: Tek 13 poena u nastavku meča. Jedan više postigao je Partizan. Stao je šut obje ekipe, ali to odgovara Makabiju koji ima dvocifrenu prednost.

23. minut: Prve poene u nastavku meča postiže Ledej, a za njim odmah i Panter.

22. minut: Još nema poena u drugom poluvremnu. Čini se da nastavak meča neće biti tako efikasan.

Treća četvrtina

18. minut: U jednom trenutku Partizan je bio blizu minus 20, ali se sada opet vratio. Avramović drži tim u životu sa 20 poena.

15. minut: Igrači Partizana prave puno grešaka i Makabi vodi sa 14 razlike.

14. minut: Partizan i dalje u zaostaku, sjajno igra Avramović koji je postigao već 11 poena.

13. minut: Dosta bolja igra Partitzana u nastavku meča pa se prednost Makabija iz prve četvrtina prepolovila.

12. minut: Partizan je smanjio dvocifreni zaostatak, ali Braun i dalje radi šta hoće na terenu.

Druga četvrtina

8. minut: Odbrana Partizana ne može da izađe na kraj sa bivšim igračem Crvene zvezde koji je več postigao 13 poena i ima tri asitencije.

6. minut: Makabi ima plus šest. Košarkaši Partizala loše brane obruč pa domaći tim dobro koristi skokove u napadu.

5. minut: Partizan za sada nema rješenje za Brauna koji je već postigao 10 poena.

3. minut Braun je jedini strijelac za Makabi i već je postigao pet poena, a Panter je postigao trojku za Partizan.

1. minut: Prve poene na meči postigao je Lorenco Braun za Makabi, a uzvratio je Balša Koprivica dvojkom.