Poraz Norvežana u Ljubljani: Haland pogodio, Šporar i Šeško režirali preokret (VIDEO)

Fudbaleri Slovenije su poslije preokreta kao domaćini savladali Norvešku sa 2:1 u 5. kolu Lige nacija.

Iako su poraženi Norvežani su još uvijek lideri u grupi 4 B lige nacija, a do kraja takmičenja preostala im je još domaća utakmica kod kuće protiv Srbije koja je na rasporedu u utorak.

Na meču u Ljubljani gosti su došli u vođstvo pogotkom Erlinga Brauta Halanda u 47. minutu, a golu je prethodila velika greška desnog beka domaćeg tima Žana Karničnika.

Ipak, Andraž Šporar u 69. i Benjamin Šeško u 81. su donijeli sva tri boda slovenačkom timu.

Poredak u grupi trenutno je sljedeći: Norveška 10, Srbija 7, Slovenija 5, Švedska 3 boda.

“Orlovima”, koji Šveđane dočekuju u 20 časova i 45 minuta, bez obzira na ishod tog duela biće potrebna pobjeda na gostovanju Norvežanima u posljednjem kolu.

Međutim, sada nemaju pritisak da moraju osvojiti sva tri boda protiv Švedske.