PORAZ PARTIZANA U PODGORICI Dramatična završnica, isključenje Trinkijerija (VIDEO, FOTO)

Košarkaši Partizana poraženi su od Budućnosti rezultatom 65:60 u utakmici 8. kola regionalne ABA lige.

Poslije početnog vođstva Partizana 4:0, Budućnost je samo dva puta u prvoj dionici bila u vođstvu 6:5, i 8:6, a onda su crno-bijeli odigrali mnogo agresivnije i poveli sa  19:12. Osam poena imao je Partizan i na poluvremenu, a onda se Budućnost približila na samo poen zaostatka. Nakon trideset minuta igre Partizan je imao samo koš viška.

U posljednjh pet minuta ušlo se nerješenim rezultatom, a onda je Ivanović pogodio trojku i nakon dugo vremena donio prednost domaćem timu. Uzvratio je Gordić sa dva poena ponovo se Budućnost odvojila na tri razlike, a onda je Jaramaz, svojim prvim poenima i to trojkom izjednačio rezultat na 60:60 na tačno dva minuta prije kraja.

U narednom napadu Budućnosti Pejdž krade loptu Kobsu ali je Gordić nije precizan van linije 6,75, a onda Kobs dolazi do lopte ali pravi faul u napadu. Imao je Partizan  dva posjeda ali su neefikasni bili Jaramaz i Pejdž. Na drugoj strani Ivanović pogađa poslije ofanzivnog skoka na 28 sekundi do kraja.

Odmah u startu napada sudije su svirale ličnu u napadu Mozliju koji je bio u bloku, a onda je i trener Partizana dobio tehničku i isključujuću grešku. Bamford je precizan sa linije slobodnih bacanja, pa je 22 sekunde prije kraja Budućnost imala plus tri i napad. Odmah potom je Partizan napravio brz faul, a Bamford je precizan sa linije slobodnih bacanja za plus pet na 21 sukundu prije kraja. U nastavku je Jaramaz pokušao sa tri poena, nije bio efikasan pa je pobjeda ostala u Morači.

Najefikasniji igrač Budućnosti bio je Džastin Kobs sa 14 poena dok je kod Partozana jedini dvocifreni bio Novica Veličković koji je utakmicu završio sa 11 poena.

Budućnost je ostala lider na tabeli sa sedam pobjeda i samo jednim izgubljenim mečom, dok je za Partizan ovo bio treći poraz u sezoni ABA lige.