PORAZ U ANTALIJI Dinamo sa dva sjajna gola srušio Borac

Borac je doživio treći poraz na pripremama u Antaliji. Dinamo Batumi je savladao Banjalučane sa 2:0.

PORAZ U ANTALIJI Dinamo  sa dva sjajna gola srušio Borac

Gruzijski tim je do trijumfa došao u drugom dijelu. Prvo je u 65.minuti iz slobodnog udarca pogodio Mamučašvili. Pronašao je „rupu u živom zidu“ i savladao nemoćnog Lakića.

Šest minuta kasnije još jedna majstorija Mamučašvilija . Primio je loptu iskosa i onda sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu.

U prvom dijelu Dinamo je imao više loptu u posjedu, ali je Borac bio opasniji. U 12. minutu na dodavanje Melega zaprijetio je Šikanjić. Zatim je Dinamo imao šansu ali Zaria nije dobro zahvatio loptu glavom.

U 17. minutu Meleg je pokušao glavom, ali čuvar mreže Dinama Alavidze odbranio. Najbolju priliku Borac je propustio u 35. minutu. Meleg je proigrao Zakarića koji je šutirao preko gola. U finišu prvog dijela zbog povrede teren je napustio Siniša Dujaković, ali je lakše povrijeđen.

Banjalučani su u finišu još jednom zaprijetili kada je mladi Čavić odbijenu loptu poslao pored gola. Ekipa sa Gradskog stadiona je doživjela i treći poraz bez postignutog gola( Kizilkum 0:1, Šahtjor 0:2, Dinamo 0:2)

Borac je počeo meč u sastavu: Lakić, Dujaković, Milojević, Uzelac, Kujundžić, Brtan, Meleg, Bosančić, Šikanjić, Zakarić, Mehanović. Sa klupe su u nastavku ušli Borovčanin, Vojnović, Ćosić, Subić, Mols, Vranješ, Čavić, Lukić, Georgiev, Bobić.

Posljednji meč u Antaliji Borac će odigrati 12. februara a rival je Krila Sovjetov.

Dudić na tribinama

Meč između Borca i Dinama posmatrao je i trener Veleža Feđa Dudić, koji je želio da se uvjeri u kakvom je trenutno stanju njegov rival. Banjalučki tim će u prvom kolu nastavka prvenstva dočekati Olimpik a zatim ide Veležu.