PORAZ ZA KRAJ Radnik kaznio greške Borca

U posljednjoj provjeri na Zlatiboru kombinovani tim Borca je poražen od Radnika iz Surdulice 0:2. Banjalučani su tokom boravka na pripremama na planini odigrali pet mečeva u kojima su ostvarili pobjedu (Sutjeska 3:0), remi (Spartak 1:1) te tri poraza (Napredak 0:1, Mladost 0:1, te Radnik 0:2)

FOTO B. JAKOVLJEVIĆ / MONDO.BA

Trener Branislav Krunić je pružio šansu mlađim igračima i fudbalerima koji nisu imali veću minutažu protiv Mladosti.

Borac je prvi zaprijetio u devetoj minuti preko Crnova koji je šutirao preko gola. U 24. minuti pokušaj Danovskog je odbranio Lučić. Isti igrač je u 26.minuti doveo Radnik u vođstvo. Odbrana banjalučkog tima je nekoliko puta izblokirala udarce rivala, ali nije izbacila loptu iz kaznenog prostora a ona se na kraju odbila do makedonskog igrača koji je pogodio mrežu.

Do kraja prvog dijela dvije šanse za Borac. Crnov je dobro šutirao u 32.minuti, da bi dva minuta kasnije Subić ubacio a udarac Gbakle je izblokiran.

U drugom dijelu Radnik je prvo preko Islamovića pogodio stativu da bi Zlatanović u 66.minuti povećao na 2:0. Borac je izgubio loptu na sredini , uslijedila je brza kontra i gol.

Najbolju šansu Banjalučani su imali u 82.minuti. Šikanjić je nakon greške golmana Radnika uposlio Markovića koji je izašao sam i nije pogodio.

-Nije bilo loše ako se uzme u obzir da smo odigrali tri četiri dobre utakmice. Nedostajalo je realizacije, noge su i dalje teške. Najbitnije da se niko nije povrijedio. Pripremne su utakmice ne mora da znače ništa, mada niko ne voli da gubi. Ponavljam nedostajalo je realizacije, koncentracije u posljednjoj zoni. Imamo još dvije sedmice do lige da to ispravimo i nadam se da će biti dobro- rekao je Aleksandar Radulović.

Ono na čemu treba da rade Banjalučani do starta lige je smanjenje broj greška. Upravo su iz svojih izgubljenih lopti primili golove.

-Baš tako. Imamo posjed, kontrolišemo igru i onda nas protivnik kazni za grešku i postigne gol. Prati nas to već tri četiri utakmice ali nadam se da smo greške ispucali u pripremnom periodu i da nam se neće to ponavljati kad krene liga-rekao je Radulović.

Generalnu probu za start šampionata Borac će imati u Tuzli, 13. jula, a rival će biti Sloboda.

U prvom dijelu su igrali: Lučić,Lekanić, Turanjanin, Crnov, Kajkut, Gbakle, Milutinović, Runić, Radulović, Batar, Račić. U nastavku su još igrali: Šikanjić, Aničić, Jakupović, Čavić, Subić.