PORAZ ZMAJEVA Mlada reprezentacija BiH izgubila od Italije

Fudbaleri BiH poraženi su od Italije rezultatom 2:1 u utakmici kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Nakon kornera kojeg je izveo Tonali, Okoli je skočio pored uspavanog Pavlovića i matirao je Ćetkovića za 0:1.

Osam minuta kasnije gotovo precrtana akcija. Ponovo Tonali izvodi korner, Drljo spava, a Emanuel Vinjato potpuno sam na drugoj stativi zabija za 2:0.

Kulašin je u 74. minuti imao veliku šansu za BiH nakon greške odbrane, ali je golman gostiju skinuo zicer.

Ćetković je potom na drugoj strani skinuo udarce Colomba i Pićolija, a ovaj drugi je uspio promašiti gol sa svega nekoliko metara.

Kazna za promašaj Italije stiže u 80. minuti. Barišić pogađa fantastično sa vrha kaznenog prostora, lopta je od prečku odsjela u golu za 2:1.

Imali su reprezentativci BiH do kraja veliku inicijativu ali nisu uspjeli doći do izjednačenja. Dedić je u trećoj minuti nadoknade imao spektakularan udarac, Turati je odbranio, ostalo je 2:1 i Italija je stigla do pobjede.