PORAZ ZVEZDE Sjajan početak, loš kraj za Beograđane

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su treći poraz u Evroligi. Nakon sjajnog početka meča, Beograđani su pali u nastavku i Barselona je zasluženo slavila 73:65. Uprkos velikoj borbenosti i dobroj odbrani, posebno u prvom dijelu, zakazala je organizacija napada i domaći tim je imao čak 21 izgubljenu loptu.

FOTO EPA/KOCA SULEJMANOVIC

Košarkaši Crvene zvezde veoma agresivno su ušli u meč. Jakom odbranom su zaustavili Barselonu. Gosti se na početku nisu dobro snašli na borbenost domaćih koji su uspjeli da steknu prednost na krilima Boriše Simanića i Majkla Odže. Zvezda je uspjela da sredinom druge četvrtine stigne i do plus 13 (33:20).

Međutim, nekoliko brzopletih napada u kojima su ishitreno šutirali omogućili su gostujućim košarkašima da se vrate. Serijom Nikole Mirotića koji je vezao sedam poena Barselona se vratila u meč. Izgubljene lopte su gosti kaznili trojom Hange, pa su na odmor otišli sa samo minus 3 (33:36).

Treću četvrtinu odlično je otvorio Lorenzo Braun sa dva prodora, ali je ubrzo zaradio četvrtu ličnu i morao je da napusti parket. Nakon toga se igra Zvezde u ofanzivi potpuno raspala. Barselona je kaznila period loše igre da priđe na samo poen (42:41).

Serijom 13:2 Katalonci su prešli u vođstvo a domaći tim se izuzetno mučio u napadu. Gosti su nastavili u istom ritmu pa je Kjurik trojkom donio plus 8 (57:49).

Foto EPA/KOCA SULEJMANOVIC

Španski tim je nastavio u istom ritmu i u posljednjoj dionici pa je došao do plus 15 (64:49). Tek ulaskom Ognjena Dobrića Zvezda je uspjela da pronađe bilo kakav ritam u napadu. Ipak posljednji pokušaj je propao kada je domaći tim nakon nesportske lične greške došao samo do poena.

Nikola Mirotić je sa 21 poenom bio najefikasniji u Barseloni, dok su kod Zvezde najbolji bili Džejms Gist sa 10 poena, te Boriša Simanić, Ognjen Dobrić i Mo Faje sa po 8 poena.