PORAŽEN FINALISTA LIGE ŠAMPIONA Rašford šokirao PSŽ, Barselona silovita na startu

Mančester junajted je iznenadio PSŽ u Parizu. Engleski tim je savladao finalistu Lige šampiona sa 2:1, a sigurne pobjede na startu takmičenja su ostvarili Barselona i Lacio.

Mančester junajted je u Parizu poveo golom Bruna Fernadeša iz penala u 23. minutu. Kejlor Navas mu je odbranio prvi šut, ali je napustio gol-liniju pa je glavni arbitar ponovio najstrožu kaznu, koju je Portugalac realizovao.

PSŽ je izjednačio, i to autogolom Antonija Marsijala u 55. minutu. Loše je zahvatio loptu poslije kornera i poslao u mrežu svog kluba.

Markus Rašford je u 87. minutu efektno sa ivice šesnaesterca iskosa s desne strane pogodio suprotni ugao i krunisao dobru igru svog tima.

Barselona je savladala Ferencvaroš. Iako bi se po rezultatu činilo lako, Mađari su pošteno namučili Katalonce. Nije imao sreće Ferencvaroš – poslije poništenog gola Neguena, Isael je pogodio prečku.

Kazna je stigla u 27. Minutu kada je Lionel Mesi pogodio s bijele tačke. Argentinac je tako izjednačio rekord Rajana Gigsa, jer je u 16 sezona Lige šamiona bio strijelac. Barsa je duplirala prednost u 42. minutu. Sjajna akcija i pas Frenkija de Jonga za Ansu Fatija, koji je bio brži od golmana gostiju. Mesi i Fati su zatim uposlili Kutinja za 3:0 u 52. minutu.

Ferencvaroš je smanjio rezultat s bijele tačke preko Karatina. Gosti su imali igrača više, jer je Pike dobio crveni karton, ali to nije poremetilo domaće koji su preko Pedrija došli do 4:1, da bi Dembele postavio konačnih 5:1.

Lacio je sjajno krenuo protiv Borusije.  U 6. minutu Ćiro Imobile je iskoristio grešku odbrane gostiju. Lacio je duplirao prednost u 23. minutu. Sjajno izveden korner Luisa Alberta u gol je pretvorio Luis Felipe.

Haland je vratio nadu Borusiji, ali je Agpo riješio sve dileme.