Tenis

Poražen na startu: Lajović poslije preokreta ispao sa turnira u Stokholmu

Učešće na turniru u Stokholmu, srpski teniser Dušan Lajović je završio u prvom kolu.

Od trenutno 51. igrača na ATP listi bolji je bio Lorenco Sonego koji ga je savladao nakon preokreta, po setovima 4:6, 6:3, 6:4.

Lajović je dobro otvorio meč, prikazao je kvalitetnu igru, ali je potom Italijanu dozvolio da preuzme kontrolu i na kraju priredi preokret.

Srbin je prvi gem na meču izvojevao u uvodnom gemu i to mu je omogućilo da dalje nastavi u dobrom ritmu i stigne do prednosti. Imao je u devetom gemu šansu da ponovo dođe do brejka i tako ranije završi posao, ali je onda to rutinski odradio u desetom na svoj servis, navodi Sportal.

Drugi set, sličan, samo su uloge bile zamijenjene. Sonego je oduzeo servis Lajoviću u drugom gemu i poslije toga je imao otvoren put do izjednačenja. Do kraja ovog perioda, nije više bilo šansi za brejk. Treći set je bio drugačiji od prva dva, sigurno su igrali i jedan i drugi, ali je Lajović rivalu dopustio tri brejk lopte u devetom gemu. Prve dvije je odbranio, ali je treća bila kobna. Sonego je potom na svoj servis odradio posao i stigao do plasmana u sljedeće kolo.

Naredni rival trenutno 55. igraču svijeta biće pobjednik meča između Pavela Kotova i Kristofera Jubanksa, koji je na programu u utorak.